Kreu marrëdhënie seksuale me 54-vjeçarin e sëmurë mendor, ndalohet 29-vjeçari

29/10/2020 - 14:14

Arrestohet autori që ishte në kërkim në lidhje me rastin e rëndë ndodhur në Krujë një vit më parë, kur një i ri 29 vjeç akuzohej se kishte kryer marrëdhënie homoseksuale me një 54-vjeçar që është i sëmurë mendor.

Policia njofton se u ndalua shtetasi I. K., 29 vjeç, banues në Krujë.

Ngjarjen e rëndë e ka kallëzuar në komisariat nëna e moshuar e 54-vjeçarit shtetasja S. T., 82 vjeçe më 31 korrik të vitit të shkuar. Sipas kallëzimit të saj, i riu kishte kryer marrëdhënie homoseksuale me djalin e saj, që vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprën penale "Marrëdhënie seksuale dhe homoseksuale me persona të pazotë për t'u mbrojtur".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur mesditën e 29 nëntorit në Ferrara të Italisë.

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në rreth-rrotullimin e Poshnjes në Urë-Vajgurore.

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur në autostradën Lezhë – Milot, pasditen e kësaj të diele.

Gjykata e Elbasanit e drejtuar nga Tomorr Kullolli, vendosi sot “arrest me burg” për “Korçarin”, 28-vjeçarin Elvis Çaushllollin dhe dy të

Policia e Pogradecit ka arrestuar 29 vjeçarin E.

Një peshkatar 32-vjeçar u raportua i zhdukur nga familjarët në Durrës, pasi nuk kishte dalë më në breg pasi hyri në det për të gjuajtur p

Miklor Gjoka është njëri prej të arrestuarve për vrasjen e 46-vjeçarit Ridvan Ramazani i cili është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi

Forcat e Policisë, polumbarët dhe forcat detare vazhdojnë kërkimet për peshkatarin 32-vjeçar, i cili ka humbur kontaktet që nga dita e dj

Goditje e suksesshme kundër mashtruesve të një Call-Center me shtrirje ndërkombëtare që operonte nga Kosova.

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me vrasjen e ndodhur sot në Shkodër, ku u vra me armë zjarri shtetasi Ridvan Rama