Krim i rëndë në lokal, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur

Postuar: 21/04/2017 - 07:46

Një i vrarë dhe tre të plagosur është bilanci i një ngjarjeje të ndodhur rreth orës 23:20 të së enjtes, në afërsi të “Ujit të Ftohtë” në Vlorë, në ambientet e një lokali.

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të disa personave, duke lënë të vdekur në vend një 33-vjeçar.

Viktima është identifikuar si shtetasi Ergys Gjioveshaj, ndërsa të plagosur nga kjo ngjarje kanë mbetur Florian Hila 28 vjeç, Arslonel Llanaj 32 vjeç, si dhe 26-vjeçarja Arta Luka. Ata u dërguan në spitalin e Vlorës dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit, megjithatë grupi hetimor po punon për zbardhjen e saj. Policia ngriti pika kontrolli me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Mësohet se janë shoqëruar disa persona në polici me qëllim zbardhjen e ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 24 orët e fundit dy largime nga shtëpia janë raportuar në policinë e Durrësit.

Pak ditë pas komunikimit të masës së sigurisë arrest shtëpie për ish-shefin e krimeve të komisariatit nr.2, në Tiranë, Dritan Metani, pro

Një 50-vjeçar nga Durrësi ka akuzuar para efektivëve të policisë së Durrësit një 29-vjeçare, po nga Durrësi, si autoren e vjedhjes së kry

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Durrës kapën shtetasin në kërkim Malton Lleshi, 34

Policia Rrugore në Durrës ka arrestuar në flagrancë shtetasin B. Xhaferri, 30 vjeç, banues në qytetin bregdetar.

Katër persona janë vënë në pranga, pasi janë kapur mat nga policia me 102 kg kanabis.

Dy të rinj shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane në Savio të Italisë. Arrestimet janë bërë gjatë pasdites së djeshme.

Njç aksident tragjik i ka marrë jetën mbrëmjen e djeshme një 48- vjeçareje, nënë e dy fëmijëve.

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, i cili është kapur me një sasi të konsiderueshme droge të fshehur në makinë.

Një 37-vjeçar është dhunuar barbarisht me mjete te forta nga persona të maskuar dhe ende të paidentifikuar në qytetin e Korçës.