Kultivuan kanabis, arrestohen dy persona në Memaliaj

25/05/2019 - 09:12

Policia ka arrestuar dy persona pasi dyshohet se kultivuan 60 kubikë me fara kanabis në fshatin Buz të Memaliajt.

Në pranga ranë 25-vjeçari me iniciale H.C. dhe 47-vjeçari me iniciale B.C.

"Në Memaliaj u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve H.C., 25 vjeç dhe B.C., 47 vjeç, pasi këta shtetas dyshohet se janë autorët e tentativës për kultivim të 60 kubikëve të kultivuar me fara Cannabis Sativa, në fshatin Buz", informon policia.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe për kryeplakun e fshatit Buz, me iniciale G.Ç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka sekuestruar një sasi të madhe droge, ndërsa në pranga ka përfunduar një shtetas shqiptar, identiteti i të cilit nuk b

Policia e Dibrës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim, i dyshuar për sulmin ndaj KZAZ-së nr.16 e 17, dhe ndaj punonjësv

Një i ri shqiptar në Itali është qëlluar me armë zjarri.

Gjendet nga peshkarexhat trupi i pajetë i 18-vjeçarit nga Kruja që u mbyt të dielën në zonën e “Ranës së Hedhun” në Shëngjin. 

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Itali, është arrestuar në Shkodër nga policia pas informacioneve të marra rreth vendndod

Autoritetet daneze të hetimit si vend lider i këtij hetimi, bashkëpunuan me Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Tiranë dhe Departamentin e

Policia italiane ka arrestuar disa shqiptarë që akuzohen për shfrytëzim të grave për punë në mënyrë të paligjshme në Itali.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave pranë ministrisë së Brendshme në bashkëpunim me prokurorinë kanë arrestuar punonjësin e po