Kush e vrau 35-vjeçaren shqiptare në Britani

20/09/2019 - 22:50

Fatos Xheta ka mohuar akuzën e vrasjes së bashkëshortes së tij Safie Xheta. Shqiptari doli para gjykatës së Oxford në Britani mëngjesin e së enjtes. Me anë të një përkthyesi, ai tha se ishte i pafajshëm.

45-vjeçari akuzohet për vrasjen e bashkëshortes 35-vjeçare, ngjarje e ndodhur më 17 Qershor të këtij viti. Gruaja u gjet e pajetë brenda në banesë rreth orës 05:00 të mëngjesit, në Cowley.

Fillimisht u mendua se shqiptarja kishte vdekur për shkaqe natyrale, por pas ekzaminimit të trupit të viktimës, autoritetet zbuluan se ajo ishte goditur me thikë në qafë. Bashkëshorti i saj u arrestua rreth 1 muaj pas ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Fierit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e ndodhur në autostradën Fier-Lushnjë, ku si pasojë e daljes s

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një të mituri 8-vjeçar është regjistruar pasditen e sotme, rreth orës 16.05, në fshatin Jubë, n

Një 51-vjeçare nga fshati Skrevan në Urë-Vajgurore është vetëvarur pranë ahurit të bagëtive, pas banesës së saj.

Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka përndjekur dhe ushtruar dhunë ndaj të dashurës së tij.

Katër persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht në qytetin e Tiranës për disa akuza të ndryshme.

Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë, shtrim i detyrueshëm i përkohshëm në një spital psikiatrik për 20-vjeçarin Paulo Veliku,

Pas më shumë se 2 javësh në arrati, 47-vjeçari Dimitris Apiostis i cili akuzohet për rrëmbimin dhe përdhunimin e një vajze shqiptare në G

Aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur sot paradite rreth orës 09:55 në Fushë Krujë.

Një 20-vjeçare nga fshati Orman i Maliqit u gjet e vetëvarur në banesë nga familjarët, ndërsa dyshohet se vuante nga probleme të shëndeti