Kush janë dy shqiptarët që kultivonin drogë mes domateve? (VIDEO)

12/07/2018 - 20:16

   Dy shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane së bashku me dy shtetas rumunë nën akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptarët Andi Sina, 36 vjeç dhe 18-vjeçari Enio Toska kultivonin në mes të reshtave të një sere me domate, lëndë narkotike të tipit kanabis.

Bimët kishin arritur një lartësi prej thuajse dy metrash në serën e domateve dhe janë zbuluar nga një kontroll i rastësishëm i një agjencie agrokulturore.

Në banesën e shqiptarëve policia ka mundur të gjejë dhe një sasi prej 10 gramësh kokainë e fshehur në një aparat fotografik. Në pranga kanë rënë po ashtu dhe dy shtetasit rumunë me inicialet M.A.L., 37 vjeç dhe A.E., 18 vjeç.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident me pasojë dy persona të plagosur, ka ndodhur sot në aksin rrugor Qukës-Stavaj të Librazhdit.

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në

Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë, ndërsa është arrestuar një 28-vjeçar.

Familjarët e 39-vjeçarit që i vuri flakën vetes në makinë kanë treguar se janë të shokuar nga ngjarja.

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë në dasmën ku ishte i ftuar, ndërkohë që është proceduar në gjendje të l

Në vijim të zbatimit të Forcës së Ligjit në territor, Seksioni për hetimin e krimit ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë dhe