Lajm i fundit/ Përmbyset makina në Golem, plagosen dy të rinj

08/05/2015 - 17:45

8 maj 2015 – Dy të rinj që udhëtonin në një makinë Volskvagen Passat u lënduan lehtë pasi makina e tyre humbi kontrollin në Golem. Mjeti u përmbys, duke mbetur në këtë mënyrë në mes të rrugës. Forca të policisë shkuan në vend, duke nxjerrë udhëtarët, me ndihmën dhe të dëshmitarëve të rastit. Mësohet se ata ishin nga Dibra dhe shoferi humbi kontrollin. Gjendja e tyre është jashtë rreziku dhe policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

 

 

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sparanise të Casertanos në Itali, ku një shqiptar pe leje qëndrimi u përpoq të vriste vëllanë e tij. 

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.

 Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60- vjeçarin me iniciale V.N., i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe ka kryer edhe marrëdhënie

Një zënkë në një familje shqiptare në Lenzburg mbrëmjen e të hënës ka alarmuar policinë, ndërkohë që burri 38-vjeçar është hedhur nga bal