‘Lekët ose do ju vrasim’, maskat terrorizojnë çiftin e moshuar

14/02/2018 - 18:40

   Persona të maskuar dhe nën kërcënimin e thikave kanë grabitur një çift të moshuarish në Kuçovë. Ngjarja në fjalë ndodhi në orët e para të mëngjesit.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se dy persona kanë hyrë në banesën e shtetasit me inicialet M.K.

Nën kërcënimin e thikës, autorët kanë marrë një shumë monetare prej 30.000 lekë të reja.

Të moshuarit u kërcënuan me jetë nëse nuk tregonin se ku i kishin fshehur lekët.

6 persona janë shoqëruar lidhur me ngjarjen në fjalë, ndërkohë që vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, pasi në pjesën e motorit të makinës kishte fshehur një sasi droge të llojit marij

Një aksident ka ndodhur në zonën e Qafës së Buallit në Dibër, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një person.

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet sot seanca në ngarkim të Emiliano Shullazit dhe 4 bashkëpunëtorëve të tij.

24 anëtarë të grupit të Shijakut dhe të Lezhës, duke përfshirë edhe dy ish-deputetët socialistë Arben Ndoka dhe Arben Çuko kërkojnë sot l

Në kuadër të masave të shtuara që policia kufitare e Rinasit ka marrë për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë është arrestuar një

Një 30-vjeçar nga Vlora ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ka përndjekur një vajzë 25-vjeçare, duke i shkaktuar frikë. 

Një 24-vjeçar është arrestuar nga operacioni policor i koduar "Ndëshkimi i të fortëve" në qytetin e Fierit.  Nga burimet zyrtare mësohet

Një 49 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët në Pesaro.