Lida Xhelo aksidentohet me vdekje në SHBA

06/11/2014 - 12:29

DURRËS, 6 nëntor 2014-  Lida Xhelo, 62 vjec vetëm 15 muaj më parë ishte bashkuar me familjen e vajzës, që jetonte në Çikago me të shoqin dhe dy fëmijë. Në mbrëmjen e së mërkurës, 5 nëntor 2014 Lida, ndërsa po kthehej nga puna në shtëpi u godit nga një makinë, e cila hipi në trotuar, ku po qëndronte Lida dhe e tërhoqi zvarrë derisa e përplasi te ca kangjella aty pranë. Shoferi i makinës ishte i dehur tapë dhe u arrestua menjëherë nga policia. Dhëndri i Lidës, Elton Kaci i deklaroi mediave të Cikagos, se po bëhen përgatitjet e duhura, që e ndjera të varroset në Shqipëri.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 47-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i 4-të i banesës  në të cilën jetonte.

Një aksion i madh kundër trafikut të lëndëve narkotike është duke u zhvilluar në këto momente në fshatin Progër të Peqinit.

Një përplasje mes disa të dënuarve në burgun e Rrogozhinës, ka lënë të plagosur rëndë Bajram Myftaraj.

Krenar Shehaj, është emri i 41-vjeçarit, me banesë në San Benedetto, i cili akuzohet për djegien e një numëri të madh makinash policie në

Një përplasje mes të dënuarve ka ndodhur në burgun e Rrogozhinës.

Policia e Korçës ka identifikuar personin që dha alarmin fals për bombë në makinën e gjyqtarit, Markeliano Kuqo.

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 40-vjeçar, ndërsa është proceduar në gjendje të lirë djali i tij 17 vjeç.

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak më parë në rrugën paralel me portin, në Durrës.

Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin Elbasan-Metalugji, nga ku mësohet se janë plagosur katër persona.

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme dy persona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, të cilët dyshohen si autorë të shtatë grabitjeve