Lihet në burg "i rrezikshmi" që u arrestua në Durrës, pas një ndjekjeje si nëpër filma

02/11/2019 - 10:00

Gjykata e Vlorës vendosi mëngjesin e sotëm masën e sigurisë "Arrest në burg" për Eduart Xhezo, i cili u arrestua pak ditë më parë nga Policia e Durrësit, pas një ndjekjeje si nëpër filma.

Shtetasi Eduart Xhezo, sipas bluve “është person me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve ndaj personit dhe armëmbajtjes pa leje, i dënuar më parë për tentativë vrasjeje dhe armëmbajtje pa leje”.

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës vuri në pranga këtë person i njohur për rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve ndaj personit.

Ai akuzohet per ngjarjen e datës 4 gusht në zonën e plazhit të vjetër në Vlorë, ku mbeti i vrarë Arben Beqiraj. Masa e sigurisë është zhvilluar në gjykatën e faktit në Vlorë, me gjyqtare Herila Cela. Prokuror i çështjes është Hyrjet Lamaj.

Xhezo u arrestua pak ditë më parë në Durrës, pasi akuzohet për veprat penale "Vrasje në rrethana cilësuese” dhe “Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe municionit".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan një shtetas sirian, i akuzuar për vjedhje.

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në Malësi të Madhe.

Një aksident zinxhir është regjistruar pasditen e kësaj të diele në autostradën Tiranë- Durrës, ku janë përfshirë tre automjete, fatmirës

Një 24-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Michigan, SHBA, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, n

14 shkurti do të shenjonte një tragjedi në fshatin Ostren të Madh të Bulqizës, ku një nënë dhe dy fëmijët e saj do të humbnin jetën, e nd

Në vijim të operacionit "Trajektorja",  zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga DVP Durrës, Tiranë, Elbasan dhe Forca e Posaçme Operacionale në

“Nuk kam konflikte me askënd. Jam një njeri i lirë. S’kam pasur asnjë shqetësime”.

Ka hyrë në ditën e katërt greva e urisë së punonjësve të stacionit elektrik dhe të pompimit në Poçem.

Një aksident tragjik në orët e para të mëngjesit të djeshëm në provincën e Trevisos, i ka marrë jetën një shqiptareje.