Lindur në Korenë e Veriut, kapet beratasi i kërkuar nga Italia

08/05/2015 - 21:09

8 maj 2015 – Policia e Beratit arrestoi sot në mbrëmje një 43-vjeçar, i cili kërkohej nga shtetit italian për trafik droge. Bëhet fjalë për Hari Baskon, i njohur dhe si Hari Bello, i cili ka lindur në Korenë e Veriut, banon në Berat dhe kërkohej nga Italia.

Sipas policisë, “arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Padovas, Itali, e ka dënuar me 12 vjet e 2 muaj burgim për veprën penale të “Pjesëmarrjes në organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës”.

 

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Shullazit dhe grupit për rivlerësim të masës së sigurisë, pas mbylljes së Krimeve të Rënda.

Pas vrasjes së Erion Morinës, policia italiane ka arrestuar kushëririn e tij, Musli Morina si autor i dyshuar.

Shpëton për mrekulli shoferi i një furgoni në Shkodër, i cili ka marrë flakë.

Katër të rinj kanë rënë në pranga, pasi vodhën me dhunë dy shtetas sirianë në lagjen numër 8 të Korçës.

Tre javë nga largimi me dhunë nga Shqipëria, zbardhet urdhri i dëbimit për mësuesin turk Harun Çelik, i konsideruar mbështetës i Gylenit,

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në lokale në kryeqytet.

Një tjetër ngjarje ka ndodhur mbrëmjën e djeshme në Tiranë, pak para vrasjes që tronditi zonën e Astirit.

Një grabitje ka ndodhur mëngjesin e një dite më parë në Bilisht.

Gjashtë persona janë arrestuar nga një aksioni antikanabis i Policisë së Gjirokastrës, ku u sekuestruan 150 kg kanabis.