Lulzimi dhe Martini dënohen për grabitje në Itali

07/05/2015 - 13:58

7 maj 2015 -Gjykata e Breshias dënoi me 4 vjet burg për grabitje me armë dy shqiptarë.

Në 14 qershor 2014, Lulzim Gjini dhe Martin Kola grabitën me dhunë vilën e një 71-vjeçari italian, banues në qytetin e Salosë në Provincën e Breshias. Dy grabitësit të pakënaqur nga çfarë grabitën në vilë, e detyruan pensionistin italian që t’i dërgonte me makinën e vet te bankomati i bankës dhe të tërhiqte para për t’ua dhënë hajdutëve shqiptarë.

Pikërisht për këtë krim ata do të vuajnë 4 vjet burg.

/Gj.Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar këtë mbrëmje, në qytetin e Vlorës.

Një sherr me sende të forta ka ndodhur në Krujë mes dy personash, R.D, dhe A.C. Ata janë goditur me sende të forta në Krujë.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, karabinierët në Frosinone të Italisë arrestuan 23 persona si të dyshuar të përfshirë në një rrjet t

Një makinë policie ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar dy efektivë policie në Lezhë.

Grabitet një prej pikave të dhënies së kredive "Kredo.al" në Korçë në lagjen nr. 7.

Policia ka arrestuar në flagrancë një elektricist të OSHEE Tepelenë.

Arrestohen në flagrancë dy persona me banim në Korçë, pasi në makinë iu gjetën 30 kg hashash.

Policia italiane në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë ekzekutuar një operacion antidrogë, i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi

Një i ri është vetëplagosur me armë zjarri në Kurbin, dhe më pas është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje.

Një godinë disakatëshe mori flakë në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë.