Makina përplas 87-vjeçarin me biçikletë te vijat e bardha

22/05/2020 - 08:37

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Burimet zyrtare thonë se rreth orës 07:27, në rrugën “Bardhyl” në kryqëzim me rrugën "Hoxha Tasim" një automjet ka përplasur një biçikletë.

"Makina me drejtues shtetasin B.Ll., ka aksidentuar tek vijat e bardha F.Rr., 87 vjeç që ishte me biçikletë, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.", thuhet në njoftim.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 28-vjeçar në Shijak është plagosur me armë zjarri në këmbë në rrethana ende të paqarta.

Identifikohet viktima që humbi jetën tragjikisht ditën e sotme në Vlorë.

Detaje të reja shokuese janë zbardhur nga përdhunimi i një 15-vjeçareje në Tiranë, nga ana e një 65-vjeçari dhe tre të rinjve.

Një i ri ka humbur jetën në qytetin e Vlorës ndërsa ishte duke punuar në një shesh ndërtimi ku po hapeshin themelet.

Një ngjarje tronditëse u regjistrua në Tiranë. Një 65-vjeçar abuzoi seksualisht me dhunë me një të mitur 15-vjeçare.

Një nga dy vrasësit e Eleni Topaloudi, i cili u dënua me burg të përjetshëm disa ditë më parë, do të kthehet në bankën e të akuzuarve.

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në mbrëmje. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Peqinit.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një person është mbytur në lumin Buna.

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Ishull.

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë 5 personave me precedent penal, 4 nga të cilët nga qyteti