Makina përplas biçikletën, vdes 50-vjeçari

25/03/2019 - 09:51

Një aksident me pasojë vdekjen e një 50-vjeçari ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit. Shtetasi me iniciale, A.P, 63 vjeç duke drejtuar makinën ka përplasur shtetasin, G.K.,  i cili po lëvizte me biçikletë. Ai ndërroi jetë dy orë pasi u transportua në spital si pasojë e plagëve të rënda.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e komisariatit dhe po merret në pyetje. Grupi hetimor aktualisht ndodhet në vendngjarje për të përcaktuar shkaqet e përplasjes, ku humbi jetën 50-vjeçari.

“Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, shtetasi A.P., 63 vjeç duke drejtuar mjetin ka aksidentuar shtetasin G.K., rreth 50 vjeç, banues në Elbasan i cili po lëvizte me biçikletë. Shtetasi G.K u transportua në Spitalin e Elbasanit për ndihmën mjeksore.(por pas afro dy oresh nuk mbijetoi per shkak te plageve). Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprimet e mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjare dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një i ri është plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të diele në Tiranë.

Pas katër orësh i bllokuar në shpellën e Pëllumbasit, në kanionet e Erzenit, 42 vjeçari i cili kishte ndrydhur edhe kaviljen është nxjerr

Pesë persona kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Erzenit.

Dy automjete tip “Benz” janë përplasur pak minuta më parë në segmentin rrugor Fier-Levan në vendin e quajtur “Çesma e Levanit”.

Shoferi i kamionit të një prej firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ në Malin e Tomorrit, ka humbur jetën pasi ka pësuar një aksident n

Një aksident është regjistruar këtë të diel në segmentin rrugor Korçë-Kapshticë, në vendin e njohur si kryqëzimi i Plasës.

Një 36-vjeçar ka humbur jetën në zonën e Malit të Tomorrit.

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit.

Një i moshuar është vetëplagosur me armë gjahu mbrëmjen e sotme në oborrin e banesës së tij në fshatin Gajush të Lezhës.