Makina përplas motoçikletën, plagoset çifti

14/08/2019 - 08:52

Një automjet ka përplasur një motoçikletë në Rrugën e Dibrës në Tiranë mbrëmjen e së martës rreth orës 22:45. Si pasojë e përplasjes, janë plagosur drejtuesi i motoçikletës shtetasi me iniciale A.M. dhe pasagjerja e motoçikletës shtetasja me iniciale S.M.

Të plagosurit ndodhen në spital ku janë jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit, shtetasi me iniciale I.U. është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për përcaktimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arrestohen në flagrancë 2 persona në Durrës për vepra të ndryshme penale.

Olsian Hajdari, 27-vjeçari nga fshati Xhyrë e Librazhdit që mbërriti në koma në spital, ndërsa bashkëshortja e tij 19 vjeçe vdiq, pas 48

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Laç-Mamurras ku dy makina janë përplasur dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë dy persona.

Një person ka tentuar t'i japë fund jetës me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fshat të Bashkisë Klos.

Pas disa muajsh në arrati është dorëzuar sot njeri prej autorëve të dyshuar për vrasjen e teknikut të kondicionerëve, Indrit Çelaj.

Një makinë është përfshirë nga flakët në Shijak.

Nga incidenti për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar.

Të dielën e 8 dhjetorit të këtij viti, Shkodran Bytyqi, doli nga shtëpia e tij në Ferizaj për ta kryer një punë.

Një 24-vjeçar është vënë në pranga pasi Gjykata e Tiranës ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Plago

Një person që po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një makinë.