Makina përplas për vdekje 62-vjeçarin me motorçikletë

21/01/2021 - 14:15

Një 62-vjeçar gjeti vdekjen këtë të enjte pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi rreth orës 12:50, në aksin rrugor Çermë-Divjakë.

Sipas policisë, viktima me iniciale L. M., i cili lëvizte me motorçikletë, u përplas nga një makinë me shofer një 64-vjeçar me iniciale B. L.

Për pasojë 62-vjeçari mbeti i plagosur rëndë dhe u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e Lushnjes, ku dhe ndërroi jetë.

Policia shoqëroi në komisariat shoferin e makinës, ndërsa grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të plota të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Merr flakë në ecje një fuoristradë tip “Range Rover” në rrugën Fushë-Krujë, pranë Krastës.

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të hënë në aksin Fier-Kraps  rreth orës 11:55.

Një 3-vjeçare është aksidentuar nga babai i saj me mjetin tip zetor në oborrin e banesës së tyre.

Apeli ka konfirmuar dënimin me burgim të përjetshëm të dhënë më herët nga Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit për grekun Ethimious Eft

Një 71-vjeçar është gjetur i mbytur në një kanal me ujë në Darëzeze.

Mëngjesin e sotëm është përfshirë në flakë një automjet në Xhafzotaj.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në rrugën e Rinasit ku një 47-vjeçar, i cili ishte duke udhëtuar me motor është përplasur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditen e sotme në Vlorë, ku kanë mbetur të plagosur 4 persona dhe ka humbur jetën një tjetër.

Policia ka goditur një rast të armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave të forta, duke vënë në pranga 2 shtetas.