Makinat përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë (FOTO)

Postuar: 13/02/2018 - 08:34

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në unazën perëndimore në Shkodër, ku dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën kokë më kokë: mjeti "Volkswagen Sharon" me targë AA 920 HX me mjetin tip fouristradë "Benz" me targë AA 514 FU.

Drejtuesi i mjetit "Volkswagen" Altin Mehja 39 vjeç është në gjendje të rëndë dhe është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës.

Ndërsa drejtuesi i fouristradës është jashtë rrezikut për jetën dhe është shoqëruar në komisariat. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Shkoder

Informacion Paraprak
Me datë 12.02.2018 rreth orës 23:15 në unazën perendimore, në lagjen "Salo Halili" Shkodër, ka ndodhur një aksident.

Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku kanë konstatuar se mjeti tip "Volkswagen" AA920HX me drejtues mjeti shtetasin, A. M. 39 vjeç, banues në lagjen Salo Halili, i cili si rezultat i përplasjes ka marrë dëmtime të rënda dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, është përplasur me mjetin tip "Benz" AA514FU me drejtues shtetasin A. G. 41 vjeç.

Drejtuesi i mjetit tip "Benz" u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një sërë forcash të policisë së shtetit kanë nisur një aksion blic në Tiranë dhe në rrethet përqark kryeqytetit.

   Një punonjës policie dhe një shtetas turk u ndaluan mbrëmjen e sotme (21 shtator) në Tiranë.

   Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës është arrestuar pasditen e kësaj të premteje në Tiranë.

   Ekipet e emergjencës kanë ndërhyrë sot, për t’i dhënë ndihmë 33-vjeçarit shqiptar Ervis Gjyshi, i arrestuar disa ditë më parë, si pjes

   Një aksident i rëndë është regjistruar në qytetin e Shkodrës pasditen e së premtes.

   Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, është përfshirë sot në një aksident rrugës për në Shkodër.

   Dy adoleshentë janë arrestuar nga policia e Vlorës, si autorë të grabitjes së parave të një kambisti. Të arrestuarit janë M.Gj.

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap teksa lëvizte i armatosur.

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar teksa u takua me një person tjetër për të shkëmbyer mes tyre doza të vogla me kokainë.

Policia greke dyshon se vrasja e 33-vjeçares dy netë më parë në Athinë, mund të jetë kryer nga vrasës me pagesë.