Marijuanë në makinën e punës, prangoset shqiptari

09/10/2019 - 16:23

Autoritetet italiane kanë arrestuar mbrëmjen e djeshme një shqiptar pasi akuzohet për trafkim të lëndëve narkotike.

Nga mediat fqinje mësohet se karabinierët e Bari Center vunë në pranga shqiptarin M.E 33 vjeç.

Shqiptari u kap me 5.5 kilogramë marijuanë, e cila ishte fshehur në makinën me të cilën ai punonte.

33-vjeçari shqiptar u vu në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor në Bari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Identifikohet viktima e aksidentit tragjik që ndodhi mbrëmjen e kaluar brenda tunelit në aksin Tiranë-Elbasan.

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë- Elbasan, ku si pasojë ka humbur jetën një person.

Sherri për një borxh qiraje në një lavazho për pak sa nuk i ka kushtuar jetën 3 punonjësve dhe një personi që ishte duke larë automjetin

Tre shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet italiane, pasi kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar të San Benedetto Belbo në Ita

Policia ka sekuestruar 3 kg e 200 gr  lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa, ndërsa ka arrestuar në flagrancë poseduesin.

Ekstradohet drejt Greqisë një shtetas ukrainas, i kërkuar nga drejtësia greke, i dyshuar për vrasje.

Santilo Basho, vëllai i Tesilvan Bashos, të dy të arrestuar pak ditë më parë në Selenicë të Vlorës, u njoh sot me masën "arrest me burg"

Një 37-vjeçar nga Durrësi, i shpallur në kërkim për tre vepra të ndryshme penale ka rënë në prangat e policisë së qytetit bregdetar.

Policia e Durrësit në vijim të kontrolleve në banesa dhe në territor për drogë, ka goditur dy raste të mbajtjes së lëndëve narkotike në b

Një apartament në katin e fundit të një pallati është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në kryeqytet.