Maskat rishfaqen në Tiranë, dy raste grabitjeje gjatë natës

15/05/2019 - 11:00

Dy raste grabitjeje janë regjistruar gjatë orëve të natës mes të martës dhe të mërkurës në kryeqytet, me një makinë të vjedhur në Domje, si dhe një dyqan të sulmuar në Rrugën e Durrësit.

Nga raportimet paraprake policore, mësohet se 4 persona të maskuar dhe me leva në duar kanë vjedhur një automjet tip BMW me targa AA 880 HS në Domje, mjet i cili i përket shoqërisë “Juwiler”.

Pas grabitjes së mjetit, ata janë drejtuar për nga Rinasi dhe mendohet se kanë ikur në Fushë-Krujë. Ndërkohë, në një nga rrugët më të populluara të Tiranës është sulmuar një dyqan në pronësi të O. Ymerit, ku janë vjedhur 15 palë këpucë.

Policia po vijon me zbardhjen e rasteve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet e nisura pas denoncimit të ish-nënkomisar Emiljano Nuhut, se ishte kërcënuar për të mbyllur çësht

Tre persona u arrestuan për akuzën e kontrabandës dhe trafikut të mjeteve motorike në qytetin e Kukësit.

Një djalë 9-vjeçar ka vdekur pasi e zuri poshtë një dollap me kyç në një shkollë në Essex.

Pesë persona janë arrestuar në Fier për vepra të ndryshme penale. 

Është gjetur i pajetë trupi i 4-vjeçarit, Zenel M., në lumin pranë parkut të lojërave ku ai u zhduk në Wildegg të Zvicrës.

Policia ka arrestuar dy persona pasi dyshohet se kultivuan 60 kubikë me fara kanabis në fshatin Buz të Memaliajt.

Një furgon mallrash ka rënë në lumë tek kthesa e Çezmës së Myftarit, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Një 32-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në fshatin Fermë-Partizani në Berat.

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur pasditen e djeshme në Zvicër.

Operacioni i Frontex ka dhënë rezultatet e para.