Mbante armë zjarri pa leje, arrestohet 27-vjeçari (EMRI)

13/06/2018 - 10:58

Policia ka arrestuar në flagrancë një person i cili mbante armë zjarri pa leje. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Çlirim Bajraktari, 27 vjeç, banues në Arras, Dibër.

Arrestimi i tij u bë pasi në bazë të informacioneve të grumbulluara në rrugë policore, se ky shtetas mbante armë pa leje, shërbimet e policisë kanë organizuar punën dhe në vendin e quajtur 'Stani i Gjoshe', fshati Krejë, Lurë, është kapur në flagrancë me një armë zjarri pushkë me 3 fishekë, të cilën e mbante pa lejen e organeve kompetente.

Është sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit tip  pushkë model 63, dhe 3 fishek.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprën penale "Mbajtje pa leje dhe prodhimi i  armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit", parashikiar nga neni 278/1 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbardhet ngjarja në fshatin Bushkash të Matit, ku mbeti i plagosur një shtetas, policia kap në kohë rekord autorin e dyshuar.

Një shqiptare është dëbuar nga Italia, pasi rekrutonte gra e vajza për ISIS.

Sipas Policisë së Shtetit arrestimi i Stresit ka ardhur pasi akuzohet si anëtar i një grupi kriminal.

Mbrëmjen e kësaj të mërkure reperi shqiptar Arkimed Lushaj i njohur si Stresi është shoqëruar në polici.

Arkimed Lushaj është sërish në telashe!

Mësohet se reperi është ndaluar mbrëmjen e kësaj të mërkure nga policia e kryeqytetit.

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Mat.

Zbardhen emrat e disa prej shqiptarëve të arrestuar disa ditë më parë në Itali, gjatë një aksioni që çoi në zbulimin e një rafinerie drog

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:00, në rrugën “Transballkanike” pranë stacionit të trenit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona ndërsa kanë verifikuar dhe kontrolluar 129 persona dhe 77 mjete.

Gjatë kontrollit fizik që efektivët e policisë së Durrësit kanë ushtruar tek një 27-vjeçar, atij i është gjetur një thikë.