Mbante lokalin hapur në Durrës, gjobitet pronari dhe klientët

28/03/2020 - 19:50

Policia e Durrësit vijon kontrollet në lokale, të cilat duhet të jenë të gjitha të mbyllura, në kuadër të masave të marra në luftën kundër Covid-19.

Paraditen e sotme Policia Bashkiake në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kanë konstatuar se në lagjen nr.1 të qytetit bregdetar një lokal bar-kafe ushtronte aktivitetin në kundërshtim me urdhrat dhe aktet normative.

Subjekti është gjetur i hapur ku kishte edhe disa klientë brenda. Uniformat blu kanë gjobitur të gjithë klientët me nga 10.000 lekë të rinj.

Ndërsa ndaj pronarit të lokalit u vendos gjoba 100.000 lekë të rinj si dhe është bërë mbyllja e subjektit.

Kujtojmë se një ditë më parë, forcat policore konstatuan një tjetër lokal të hapur në Durrës në lagjen  nr.11 tek ish-kinema Iliria.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 65-vjeçar është gjetur i vdekur në një zonë të pyllëzuar midis fshatrave Kuç dhe Qeparo të Himarës.

Vjedhja e 84 mijë eurove me karta të klonuara duke përdorur adresën dhe paisjen POS të instaluar pranë një hoteli me emrin “Lucas” në “Xh

Claudia Marioli, 19 vjeç nga Esine, dhe Giulia Vangelisti, e cila edhe një muaj do të mbushte 21 vjeçe, humbën jetën në një aksident trag

Policia e Vlorës ka arrestuar një 67-vjeçar pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur.

Një 56-vjeçar nga Tropoja është aksidentuar rëndë teksa ishte duke punuar për pastrimin e një kanali vaditës, kur një gur i shkëputur nga

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Vlorës, pas vdekjes tragjike të një 17-vjeçari në zonën e Ujit të Ftohtë.

Bujar Lika, 37 vjeç, i njohur edhe me mbiemrin Hasani është cilësuar nga policia si shënjestra e atentatit të mbrëmshëm në Laç, ku humbi

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Goditet një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike.

Të tjera detaje tronditëse dalin në dritë pa abuzimit të një vajze 15 vjeçare në Tiranë.