Mbollën plantacion hashashi në pyll, arrestohen 3 shqiptarë në Itali

19/10/2019 - 17:17

Tre shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet italiane, pasi kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar të San Benedetto Belbo në Itali.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, të prangosurit janë një 40-vjeçar dhe dy më të rinj në moshë, 17-vjeçarë, identiteti i të cilëve nuk zbulohet.

Karabinierët kanë sekuestruar rreth 55 kilogramë marijuanë të thatë, ndërsa shkatërruan të gjitha bimët narkotike që rriteshin në zonën e pyllëzuar.

Më pas, u krye arrestimi i personave përgjegjës nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. 40-vjeçari i arrestuar u dërgua në burg në Asti, kurse dy të miturit në Torino.

Karabinierët do të kryejnë kontrolle të mëtejshme në zonat pyjore për të luftuar fenomenin e kultivimit të plantacioneve të kanabisit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka proceduar 26 banorë të Astirit për sulmin me gurë, sende të forta dhe bomba molotov ndaj punonjësve të Policisë.

Policia ka proceduar penalisht 5 persona, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj pronarit të një lokali në qytetin e Pogradecit

Një 40-vjeçar i kërkuar për "Vrasja e mbetur në tentativë" dhe "Armëmbatja pa leje", është vënë në pranga nga Policia e Lezhës.

Gjendet trupi i pajetë i dekompozuar i një shqiptari në fshatin Kato Korakiana të Korfuzit në Greqi.

Policia ka vënë në pranga dy persona që po shkëmbenin një sasi lekësh dhe eurosh me njëri- tjetrin, që dyshohet se është përfituar nga ve

Vetëdorëzuar në polici 31-vjeçari Griseldo Kusi, i cili akuzohet për vrasjen e teknikut të kondicionerit, Indrit Çelaj.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 32 vite burg Marjana Çmetën, e cila dy vite më parë helmoi vjehrrën e saj, Lirie Lamin.

Një tjetër i kërkuar bie në prangat e Policisë belge falë shkëmbimit të informacionit në kohë reale mes Interpol Tirana dhe Policisë belg

Një 31-vjeçar nga Kosova është arrestuar në flagrancë në Portin e Durrësit.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mesnatë në Elbasan, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur.