Me 4 doza marijuanë në “Audi” dhe banesë, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

14/06/2018 - 16:02

Është arrestuar në flagrancë 30-vjeçari nga Durrësi me iniciale R.M., pasi uniformat blu e ndaluan teksa ai po udhëtonte me “Audi” dhe i gjetën disa doza marijuane.

30-vjeçari është prangosur të mërkurën më 14 qershor, një ditë pasi ishte ndalur nga policia, kur gjatë kontrolleve të ushtruara në makinë dhe në banesë u gjetën 4 doza me lëndë narkotike.

Njoftimi i policisë:

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës

Më datë 14.06.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi R.M., vjeç 30, banues në Durrës, pasi më datë 13.06.2018, në lagjen nr. 15, nga kontrolli në mjetin tip “Audi” dhe në banesë, iu gjetën 4 doza lëndë narkotike e llojit Marijuanë. Neni 283/1 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z