Me armë zjarri me vete nëpër Tiranë, arrestohet 36-vjeçari

21/07/2019 - 13:09

Policia e Tiranës ka arrestuar një 36-vjeçar, pasi në çantë iu gjet një armë zjarri ndërsa ka proceduar penalisht mikun e tij, për “moskallëzim krimi”.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje.

Vihet në pranga 36-vjeçari i cili qarkullonte me armë zjarri me vete.

Sekuestrohet armë zjarri pistoletë krëhër dhe fishekë luftarak

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3 në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave në kërkim si dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri me vete, në bazë të informacioneve në rrugë operative se një shtetas qarkullonte me armë zjarri me vete në rrugën “Kastriotët”,  ku falë reagimit në kohë bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë te shtetasit:

  1. K.,36 vjeç banues në Krujë, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”,. Gjatë kontrollit, Policia i gjeti në çantën e dorës  një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.

Gjithashtu  u procedua në gjendje të lirë shtetasi E. M.,34 vjeç banues në Laç për veprën penale “Moskallzim krimi”

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprime të metejshme hetimore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia britanike në bashkëpunim me atë franceze dhe belge ka kryer qindra arrestime, midis të cilëve edhe 6 shqiptarë, të cilët akuzohen

Një video e ardhur në redaksinë e DurrësLajm tregon momentin e vjedhjes së çantës së një gruaje të moshuar, ditën e sotm

"ProtoThema", një media greke shkruan se shkarkimi i ambasadores shqiptare në këtë shtet, Ardiana Hobdari lidhet me ngjarjen e një viti m

Gjykata e Durrësit ka vendosur ”arrest me burg” për tre të arrestuarit e operacionit “Antikat”: Altin Veizaj, 49 vjeç me banim në

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se pas një debate, ka goditur me grusht drejtorin e një banke të nivelit të dytë

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

“Më duhet x lekë, mos më pyet për çfarë e kam urgjente, do të të them në një moment të dytë.

Të tjera detaje janë zbardhur nga ngacmimi seksual i dy të miturave në Durrës.

Policia ka pikasur një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, pas atij të djeshmit ku një shtetase u kap me 18500 euro të pa

Vijon operacioni i koduar “Kredia”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit me të holla.