Me "BMW" të vjedhur në Durrës, arrestohet anglezi në Port

15/09/2020 - 09:29

Ndalohet një shtetas anglez në Durrës për veprën penale "Trafikimi i mjeteve motorike", i cili u konstatua me një "BMW" të vjedhur në Angli.

Shërbimet e Policisë Kufitare, në zbatim të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve ndërkufitare, kanë intensifikuar kontrollet në dalje dhe në hyrje, në Portin e Durrësit.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara, bazuar edhe në analizën e riskut të bërë nga shërbimet e Policisë Kufitare, është kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, shtetasi K. C., 55 vjeç, i cili po drejtonte mjetin tip "BMW".

Pas verifikimeve të thelluara, në bashkëpunim me DVP Durrës dhe Interpol Tirana, rezultoi se mjeti "BMW" ishte vjedhur në Angli më datë 28.08.2020.

Në vijim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Durrës bënë ndalimin e shtetasit anglez K.C., për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Pogradec, ku një grua është gjetur e pa jetë në banesë dhe pranë saj është gjetur

Quhej “Karaburun” operacioni i autoriteteve italiane që kishte të bënte me një trafik të konsiderueshëm ndërkombëtar të kokainës, heroinë

Një aksident është regjistruar pak më parë në Ersekë, në rrugën e “Barmashit”.

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh në Savignano, Itali, pasi këta të fundit janë kapur me lëndë narkotike. 

Trupi i shqiptarit 36-vjeçar, Laert Beqajt, i cili rezultonte i zhdukur prej 17 muajsh është gjetur tre ditë më parë në një zonë shkëmbor

Pesë muaj do të qëndrojë në paraburgimin e Trevizos në Itali një shqiptar 40-vjeçar, me inicialet E.S., derisa në mars gjykata të japë nj

Policia e Tiranës ka reaguar disa orë pas ngjarjes, ku një i shoqëruar u arratis nga ambientet e drejtorisë, për t'u kapur pak minuta më

Një person është arratisur nga ambientet e Drejtorisë së Policisë Tiranë pasditen e kësaj të premte.

Një person ka humbur jetën teksa ishte duke punuar.