Me dokumente false dhe makinë të vjedhur, kapet 25-vjeçari shqiptar në Itali

08/10/2018 - 09:47

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, teksa po udhëtonte në një makinë të vjedhur, në të cilën kishte sende të vjedhura.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme, në Pontirolo Nuovo, ku 25-vjeçari shqiptar me iniciale E.N., u arrestua pas një aksidenti që shkaktoi. 

Pas aksidentit, shqiptari u përpoq të ikte në këmbë, por u bllokua fillimisht nga kalimtarët dhe pastaj nga policët italianë.

Pas ndalimit nga policia, ai iu dha atyre dokumente të rreme greke, çka çoi në zbulimin e së vërtetës dhe prangosjes së tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku të plagosur kanë mbetur 3 shqiptarë.