Me heroinë në lokal në Durrës, si u kap shpërndarësi i drogës në flagrancë

18/10/2020 - 09:15

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Durrës, arrestohet në flagrancë 1 shtetas që posedonte dhe shpërndante heroinë, shpallet në kërkim një tjetër.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave në doza të vogla dhe kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative,  arrestuan në flagrancë shtetasin:

J. I., 39 vjeç, si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. V., 30 vjeç, të dy banues në Durrës.

Arrestimi i tij u bë pasi në afërsi të një lokali në rrugën "Aleksandër Goga" shtetasi J. I., është kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë duke tentuar të heqë lëndën narkotike prej 12 porcionesh e llojit heroinë, në vendin ku ishte fshehur nga shtetasi A. V.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 12 porcione lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe 1 aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale "Prodhim dhe shitja e narkotikëve" kryer në bashkëpunim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burgim të përjetshëm Dashamir Xhepën, i cili akuzohet se vrau kunatën e tij dhe më pas e hodhi në liqenin

Një 62-vjeçar gjeti vdekjen këtë të enjte pasi u përplas nga një automjet.

Policia ka arrestuar një 38-vjeçar i cili ka plagosur me thikë vëllain e tij.

Një ditë pas rrjedhjes së gazit në një shkollë në zonën e "Don Boskos" në kryeqytet ku mbetën të helmuar 6 nxënës, policia e Tiranës njof

Gjykata e shkallës se parë të rrethit gjyqësor Vlorë ka dhënë masën e sigurisë  ‘Arrest me burg’ për 26-vjeçarin Emiljano Likaj.

Policia e Shtetit njofton se është ekstraduar nga Bullgaria një 49-vjeçar, lindur në Turqi e banues në Durrës i cili akuzohet për një sër

Finalizohet në Tiranë operacioni "Vëllazëria", i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Pastrimit të Parave & Aseteve Kriminale në DVP

Mallrat kontrabandë i kanë kushtuar lirinë 4 doganierëve të Rinasit dhe 5 tregtarëve, të cilët u arrestuan nga policia.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka arrestuar në flagrancë 2 punonjës policie, 2 doganierë dhe 1 person për kontraba

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të  caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Kukës.