Me kokainë në xhep, arrestohet i riu në Itali

24/10/2020 - 22:30

Policia italiane ka arrestuar të premten një 29-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet per trafik kokaine. Mediat vendase bëjnë me dije se 29-vjeçari është arrestuar në flagrancë në tentativë për të shitur drogën.

I riu ra rastësisht në pranga, pasi policia kishte nisur disa kontrolle rutinë në vende publike dhe hasën në veprime të dyshimta të tij.

Shqiptari ishte së bashku me disa persona të tjerë dhe sapo kishin vënë re se Policia kishte parë lëvizjet e tyre kishin tentuar të largoheshin. Ata edhe pse tentuan që të largoheshin, u ndaluan nga Policia dhe iu nënshtruan një kontrolli të rreptë.

29-vjeçarit iu gjetën 6 doza substancë narkotike të llojit të kokainës, të cilët i kishte gati për shitje. Tashmë i riu ndodhet në masën e sigurisë arrest në shtëpi dhe pret vendimin e mëtejshëm të gjykatës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Voula, afër Athinës, në Greqi që ka çuar në arrestimin e 6 shqiptarëve.

Një video që tregon momentin e ekzekutimit të shqiptarit Ilir Zelka brenda një lokali në Brazil është publikuar tashmë nga mediat vendase

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur paraditen e së martës në Balldren të Lezhës, ku Hilë Gjini, 43 vjeç, u qëllua me armë

Në vijim të kontrolleve parandaluese policore, ndër të tjera, rrugorët e kryeqytetit kanë konstatuar dhe arrestuar një drejtues mjeti, pë

Pas një hetimi 3-mujor është vinalizuar sot operacioni i koduar “Vela”.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Durrës-Tiranë, sa kalon Sukthin.

Bien në prangat e Policisë së Durrësit 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Një tjetër qendër masazhi që përdorej për shfrytëzim prostitucioni është zbuluar nga policia e Tiranës në zonën e “Don Boskos”.