Me makinën plot me emigrantë dhe sasi kanabisi, arrestohet i riu nga Tirana

13/08/2020 - 11:14

Një i ri nga Tirana ka përfunduar në pranga pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm. 28-vjeçari me iniciale R.B., u arrestua te mbikalimi i Rinasit, teksa po transportonte në drejtim të Kukësit 12 shtetas të huaj, emigrantë të paligjshëm.

28-vjeçari e kishte mbushur makinën plot me klandestinë si nëpër sedilje dhe në bagazh.

Për secilin prej emigrantëve ai do të merrte 150 Euro me premtimin se do t’i kalonte drejt vendeve të BE-së.

Gjatë kontrollit në automjet u sekuestrua edhe një sasi lënde kanabis sativa. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua edhe makina, si dhe 1 celular.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar Saimir Taullaun për llogari të Zvicrës, shtet i cili ka lëshuar një urdhër-ndalimi ndërkombët

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për evidenti

Policia ka vënë në pranga një 47-vjeçar që tentoi kultivonte bimë narkotike.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Një 36-vjeçar në Patos ka tentuar të vetëvritet në banesën e vjehrrit të tij.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë që traumatizoi lagjen "11 nëntori" në Elbasan duket se ka rënë qetësia.

Dy vëllezër në Bulqizë janë arrestuar për kultivim të bimëve narkotike.

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a