Mediet greke: Arrestohet një nga trafikantët më të rrezikshëm të kokainës dhe hashashit nga Shqipëria

03/12/2020 - 20:49

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Voula, afër Athinës, në Greqi që ka çuar në arrestimin e 6 shqiptarëve.

Mediat greke raportojnë se gjatë ndjekjes së një automjeti të dyshuar, motori i policisë është përplasur me një automjet tjetër.

Si pasojë, një police femër është dëmtuar rëndë dhe një tjetër mashkull më lehtë.

Po ashtu mësohet se është bërë dhe një ndërhyrje në një banesë në Voula, ku është arrestuar një shqiptar, që dyshohet se është një nga drejtuesit e trafikut të kanabisit dhe kokainës nga Shqipëria drejt Greqisë.

Sipas mediave greke, ky shqiptar është një nga udhëheqësit më të rrezikshëm kohët e fundit në jug të Greqisë, që drejton trafikun e kokainës dhe hashashit nga Shqipëria.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mbrëmje në Vlorë.

Një 27-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë zjarri gjatë një atentati në zonën e quajtur Hagia Sophia, në Patra të Greqisë.

Personi që shihni në foto është Edmir Begu, i ekzekutuar me breshëri automatiku mbrëmjen e djeshme në qytetin e Durrësit.

Policia e Vlorës ka gjetur sot një gomone te braktisur në det.

Gjendet një trup i pajetë në një përrua.

Detaje të reja zbulohen për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në Durrës ku 32-vjeçari Jetmir Begu, i njohur edhe si Ilir Kuçi, u ekzekut

Një banesë gati është shkrumbuar nga zjarri që ka shpërthyer pasi është lënë ndezur një qiri.

Makina e një biznesmeni në Shkodër është shkatërruar gjatë natës së kaluar.

Policia e Pogradecit ka identifikuar dhe arrestuar drejtuesin e mjetit, i cili mbrëmjen e djeshme, pasi aksidentoi me pasojë vdekjen një

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit Bucimas.