Merret peng dhe dhunohet për 3 orë 25-vjeçari, policia në kërkim të autorëve

Postuar: 11/07/2018 - 19:07

   Një 25-vjeçar është marrë peng për rreth 3 orë për motive që ende nuk bëhen të ditura nga policia. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Divjakë ku shtetasi A.B, 19 vjeç, banues në Divjakë, i ka hequr lirinë të riut me iniciale D.Gj, mbi të cilin ka ushtruar dhunë në bashkëpunim me persona të tjerë.

Policia njofton se 19-vjeçari është shpallur në kërkim, ndërsa po punohet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje dhe zbardhjen e plotë të saj.

Materialet u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident me plagosje ka ndodhur pasditen e sotme në Qafë Thanë.

   Personi që shihni në fotografi është Gersi Ura, 22-vjeçari shqiptar i cili mbeti i vdekur në një aksident tragjik mëngjesin e kësaj të

   Një qytetar nga Durrësi ka mbërritur i vdekur në spital, por policia ende nuk ka dalë me version zyrtar për shkakun e vdekjes.

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet pak minuta më parë, ku një burrë rreth 60 vjeç ka rënë nga ballkoni.

   Ditën e sotme rreth orës 16:43, në Prezë, mjeti me targë AA724OM me drejtues shtetasin S.

Një 49-vjeçar në Shijak ka denoncuar në polici babain e moshuar pasi ky i fundit e ka rrahur të birin.

Është identifikuar 36-vjeçari shqiptar, i vrarë pak ditë më parë në shtetin grek.

Një bari 26-vjeçar shqiptar u gjet i vdekur në Kilkis.

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u tërhoq.

Një djalë 3-vjeçar ka ndërruar jetë pasi duke luajtur e ka zënë poshtë një bombol gazi e madhe.