Mes motit me shi, kapen 16 klandestinë në Kapshticë

07/11/2019 - 14:18

Moti i keq që ka përfshirë vendin nuk ka ndaluar valën e emigrantëve të paligjshëm.

Kapen në Kapshticë 16 klandestinë nga Siria, Irani dhe Kurdistani. Klandestinët u kapën në fshatin Trestenik dhe mes tyre ka gra e fëmijë.

Mësohet se 4 prej tyre janë në gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak edhe të motit të keq që ka përfshirë juglindjen.

Klandestinët janë dërguar në zyrën e pritjes në Kapshticë, ku po u merren deklarimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Lezhës ka finalizuar një operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta duke arre

Një tjetër i kërkuar nga drejtësia italiane bie në prangat e Policisë së Durrësit.

Një i ri nga Berati është dhunuar brutalisht nga tre persona të tjerë dhe pasi shembet në asfalt, askush nuk i jep ndihmë.

Policia e Italisë ka arrestuar katër shqiptarë të moshës nga 27 në 39 vjeç, teksa një i pestë ka mundur që të largohet.

Autoritetet doganore italiane kanë sekuestruar 220 kartëmonedha false të prerjes 50-euroshe në një autobus të linjës Shqipëri-Itali.

Dy shqiptarë të moshës 41 dhe 45 vjeç janë arrestuar nga karabinierët në Varese, me akuzën për vjedhje të automjeteve dhe të apartamentev

Policia e Shtetit ka njoftuar se janë dokumentuar vepra të tjera penale në ngarkim të grupit të strukturuar kriminal “Bajri”.

Një 36-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Durrësit.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve,në Drejtorinë Vendore Durrës, arrestuan në flagrancë një person pasi u kap me lëndë

Një burrë 54-vjeçar nga Durrësi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare.