Mesazhi i motrës së Silvanës i prek të gjithë

15/07/2018 - 21:02

   Janë hapur këtë të dielë dyert e mortit për çiftin Boran Berçana e Silvana Ndoci, të vrarë orët e para të mëngjesit me breshëri arme në brendësi të makinës së tyre në qytetin e Shkodrës.

Pritjet do të kryehen në shtëpinë e ish efektivit të policisë, Boran Berçanës. 

Ndërkohë, përmes një postimi në rrjetin social, motra e Silvana Ndocit ka dhënë një mesazh mjaft prekës. Ka postuar foton e çiftit që mbeti i vrarë dhe një mbishkrim që del nga zemra e saj, për motrën dhe bashkëshortin.

“Pushofshi në paqe. S’do t’ju harrojmë kurrë. Do jeni gjithmonë në zemrat tona”.- shkruan Antoneta Ndoci.

30-vjeçari dhe 24-vjeçarja janë vrarë në mënyrë mafioze këtë të diel nga persona ende të paidentifikuar nga policia. Autoritetet më vonë kanë gjetur një makinë të djegur, e cila dyshohet të jetë e atentatorëve.

Janë hedhur në tavolinë disa pista për të zbardhur këtë vrasje të rëndë, ku u përfshi dhe foshnja e çiftit të shkodranëve. Djali i tyre, vetëm 1 vjeç, arriti të shpëtojë mrekullisht nga plumbat.

Babai dhe nëna e tij arritën ta ruanin me trupat e tyre djalin, i cili kur u gjet nga policia ishte i mbuluar në gjak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy raste dhune ku viktima janë gratë, janë regjistruar në Durrës gjatë 24-orëshit të fundit, e njërit prej burrave dhunues policia i ka v

Persona ende të paidentifikuar nga ana e policisë, kanë vjedhur një kasafortë në një zyrë në Manzë të Durrësit, por do të kenë mbetur të

Një aksident rrugor tragjik në Lamporecchio të Italisë, natën e së shtunës, i ka marrë jetën një të riu nga Shqipëria.

Një konflikt çasti ka ndodhur në qytetin e Burrelit, ku është plagosur me armë zjarri një 20-vjeçar.

Një drejtues automjeti ka humbur kontrollin teksa po lëvizte në rrugët e Durrësit, dhe si pasojë ka shkaktuar një aksident me dy të plago

Një i ri është arrestuar nga policia në Delvinë pasi u kap me drogë.

Tre shqiptarë u arrestuan nga policia në Funo di Argelato pasi akuzohen për vjedhje.

Një fëmijë rreth 2 vjeç ka mbetur i plagosur rëndë në Fier, pasi është përplasur nga një motoçikletë.

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës, i bllokojnë një shtetasi nga Mati, 20.30

Një 54-vjeçar ka përfunduar në spital me plagë të rënda pas një sherri banal.