Mjeti del nga rruga, dy të plagosur (FOTO)

11/07/2018 - 19:19

   Një mjet ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal në aksin Maminas-Vorë.

Mësohet se kanë mbetur të plagosur drejtuesi i mjetit tip “Volkswagen” shtetasi G.L. 42 vjeç, banues në Tiranë dhe pasagjeri M.T. 37 vjeç, banues në Vlorë.

Të dy të aksidentuarit ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, policia ka nisur procedimin penal në ngarkim të drejtuesit të mjetit G.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Një bandë shqiptarësh që shpërndanin kokainë në Londër është dënuar me 33 vite burg.

Policia italiane ka sekuestruar rreth 4 kilogramë heroinë në komunën e Massa dhe Carrara në Itali.

Shpërthimi i një bombole me hidrogjen në bodrumin e një argjendarie në zonën e ish-Bllokut la 4 të plagosur dhe krijoi panik te qytetarët

Një aksident rrugor është regjistruar vetëm pak minuta më parë në rrugën e re, paralel me portin.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 40-vjeçar është hedhur nga pallati duke gjetur vdekjen.

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap me kokainë në një dyqan në qendër të Traversetolo.

Finalizohet operacioni policor “Ndëshkimi”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkoitke.

Katër persona mbetën të lënduar ditën e sotme, pas shpërthimit të një bombole gazi në zonën e ish-Bllokut.

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Artan Koçeku, i arrestuar pak ditë më parë, pasi ishte në k