Momenti kur Ilir Zelka u qëllua me 4 plumba brenda në lokal (VIDEO)

03/12/2020 - 20:35

Një video që tregon momentin e ekzekutimit të shqiptarit Ilir Zelka brenda një lokali në Brazil është publikuar tashmë nga mediat vendase.

Imazhet janë marrë nga kamerat e sigurisë së lokalit në San Paulo, ku 47-vjeçari shqiptar ka hyrë për të ngrënë mëngjes.

Pak momente pas tij, aty ka mbërritur edhe vrasësi i veshur me kostum rozë, ndërsa mban gjithashtu edhe kokoren e motorrit.

Autori afrohet dhe pasi vëzhgon me kujdes zonën, nga jashtë xhamit qëllon mbi shqiptarin i cili rrëzohet nga karrigia, por ende lëviz. Pamjet kanë fiksuar edhe momentin kur stafi i terrorizuar futet poshtë tavolinave për t’i shpëtuar plumbave.

Autoritetet braziliane thanë se shqiptari u qëllua 4 herë me armë zjarri. Ai ndërroi jetë në spital si pasojë e plagëve që kishte marrë. Mbeten ende  të paqarta motivet e kësaj ngjarjeje dhe arsyet e qëndrimit të 47-vjeçarit prej dy javësh në Brazil.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi dyshohet si autori i dytë i kalimit kontrabandë migrantët që vijnë nga vendet

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i v

Policia e Kurbinit ka vijuar operacionin e koduar policor “Godull”, duke e çuar në tre numrin e të arrestuarve në kuadër të këtij operaci

Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil.

Një shtyllë e linjës elektrike është rrëzuar dhe ka zënë poshtë dy makina.

Një punëtor ka rënë nga lartësia në një pallat në ndërtim dhe ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Sali Nivica” në kryeqyt

Policia e Kamzës ka marrë një telefonatë këtë mesditë, ku është denoncuar për marrjen peng të një personi.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 361 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtë

Një makinë me drejtuar K.V. ka aksidentuar sot një punonjëse të policisë rrugore.

Policia e Shtetit njofton se janë ekstraduar nga Gjermania dhe Kosova drejt vendit tonë, 2 persona si dhe drejt Kosovës një tjetër.