Ndërtimi ngjitur me fqinjin, fut në telashe durrsakun

14/06/2018 - 20:30

   Kishte vendosur të bënte disa punime në shtëpi, por një problem me fqinjin e ka futur në telashe një 52-vjeçar nga Durrësi.

Ndërsa po realizonte punimet e programuara, shtetasi N.Rr. nuk ka respektuar distancat kufitare me fqinjin, shtetasin T.Sh., vjeç 32, banues në Durrës.

Verifikimi i denoncimit të bërë në polici, ka bërë që kjo e fundit të nisë hetimet.

Materialet për këtë çështje i kanë kaluar prokurorisë Durrës dhe do të jetë pikërisht organi i akuzës që do të japë zgjidhje për pretendimet e të dy palëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Ervis Martinajn ndaj të cilit u dha masa e sigurisë "arrest me burg" për ngjarjen e 4 tetorit në zonën e

Arestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale të dhënies ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufirit, si dhe shpallet në kërkim një

Një sërë arrestimesh janë bërë dje nga policia e Shtetit dhe Prokuroria, pas operacioneve të ndërmarra me partnerë ndërkombëtarë.

Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda dhe në bashkëpunim me agjenci të tjera ligjzbatuese kanë finalizuar përg

Një ditë pasi policia ushtroi kontroll në banesën e Lul Berishës, avokati i tij flet për News24.

Gjykata e Apelit në Tiranë sot do të shqyrtojë kërkesën për liri të Ervis Martinajt.

Rreth 12 orë pas ndalimit nga ''super operacioni'' i RENEA-s dhe FNSH-së është liruar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Avdyli.

Gjatë operacionit të arrestimeve të së dielës në pranga ka rënë dhe Altin Isaraj, vëllai i Drejtorit të  Përgjithshëm të Shërbimeve të Tr

Janë dashur dy vjet përgjime e hetime për zbulimin e aktivitetit kriminal ku akuzohen si të përfshirë edhe dy ish-deputetët socialistë, A

Forca të shumta policie kanë rrethuar mbrëmjen e sotme Sarandën, në kuadër të operacionit të antidrogës të shtrirë thuajse në të gjithë v