Ndodh në Durrës/ Bën rrugë në pronën e tjetrit!

Postuar: 16/05/2018 - 19:52

   Një procedim penal në ngarkim të një 42-vjeçari ka nisur policia e Durrësit, pas denoncimit të bërë nga 65-vjeçari V.H., të cilit i kanë bërë një rrugë në pronën e tij.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.1 të qytetit bregdetar.

Mësohet se shtetasi B.K. 42-vjeç akuzohet se pavarësisht se është në dijeni se 65-vjeçari është pronar i sipërfaqes së tokës ku shtetasi B.K. ka hapur një rrugë, ai e ka çuar deri në fund veprimin e ndërmarrë.

42-vjeçari akuzohet për veprën penale “Pushtimi i tokës”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Gjirokastër, ku katër të rinj kanë mbetur të plagosur.

   Këtë të martë, qyteti i Lushnjes u trondit nga të shtënat me armë zjarri, kur një i ri i maskuar tentoi të grabisë një bankë të niveli

   Një i moshuar 83 vjeç është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, në lagjen nr.12 në Durrës.

   Ndërsa kanë qenë nën ndikimin e alkoolit, katër persona nga Durrësi kanë bërë “të fortët” me policinë, duke kundërshtuar shoqërimin e

   Një person i maskuar ka tentuar të grabisë një të nivelit të dytë në qytetin e Lushnjës, por nuk ia ka dalë.

Policia shqiptare ka bërë një sqarim në lidhje me arrestimin e shqiptarit në Greqi, i dyshuar si i lidhur me ISIS.

Një shtetas i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, është ndaluar ditën e djeshme.

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Rinas, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Një fëmijë 6-vjeçar ka përfunduar në spital si pasojë e një aksidenti të ndodhur një ditë më parë në Durrës.

Një aksident në rrugë i ka marrë jetën një të moshuari shqiptar në Itali, teksa po udhëtonte me biçikletë.