Ndodh në Tiranë!/ Nën hetim një burrë, qeni i tij sulmoi dy gra nga liqeni

25/05/2020 - 14:43

Karantina nuk stresoi vetëm njerëzit, por edhe kafshët…

Një burrë në Tiranë u vendos nën hetim për braktisje të kafshës, pasi gjatë orarit të lejuar ai kishte nxjerrë qenin nga banesa dhe e kishte zgjidhur.

Por siç rezultoi më pas, qeni iu vërsul dy grave që po bënin ecje pranë liqenit. Në materialin e referuar në prokurori burimet thonë se në spital u dërguan të dëmtuara Zh.F dhe A.P.

Të dyja gratë u trajtuan në spital në fund të muajit prill. Më tej, njëra prej tyre dorëzoi denoncim ku dhe tregoi se kishte dalë për ecje, por nje qen ngjyrë kaf i palidhur, e kishte kafshuar në krahë.

Gratë u shpëtuan nga qytetarë të tjerë, ndërsa pas veprimeve të mëvonshme rezultoi se pronari e kishte nxjerrë qenin në natyrë pas shumë ditëve që kishte qëndruar në karantinë.

Por ai do të hetohet për braktisje të kafshës së shoqërimit, duke qenë se rezultoi që në një zonë të banuar 49-vjeçari i kishte hequr maskën. /TCh

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy të rinj janë përleshur me njëri-tjetrin me mjete të mprehta dhe të forta pas një konflikti të çastit, e për pasojë ka mbetur i plagosu

Drejtori i Departamentit të parandalimit të Sëmundjeve Infektive në rajonin e Trentos në Itali, informon për një vatër infektimi nisur ng

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të SHÇBA-së, Tiranë final

Jo vetëm dëshmia e të penduarit të drejtësisë Klevis Alla, por edhe provat shkencore të siguruara nga grupi hetimor e bëjnë Talo Çelën, p

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Plazhin e Velipojës në Shkodër.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë informimit për situatën epidemiologjike në vend, tha se vijon të ketë shtrime të rej

Zhaneta Josifi 56 vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30 vjeçe, do të përcillen ditën e sotme në banesën e fundit në Përmet, aty ku prehet dhe

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivi