Ndodh sërish, 36-vjeçari tenton të vetëvritet me thikë në shtëpinë e vjehrrit

25/09/2020 - 10:40

Një 36-vjeçar në Patos ka tentuar të vetëvritet në banesën e vjehrrit të tij.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:30, në banesën e vjehrrit të tij S. A.

Shtetasi Taulant Jemini 36 vjeç, banues në Tiranë, dyshohet se ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës (thikë).

Aktualisht 36-vjeçari ndodhet në Sptalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Gjashtë ditë më parë, një tjetër i ri tentoi të vetëvritej me armë zjarri në banesën e vjehrrit pas konflikteve me bashkëshorten. Pas orësh të tëra negociatash mes policisë së Fierit, forcave RENEA dhe 31-vjeçarit Elton Meta ai u dorëzua dhe u arrestua, teksa iu sekuestra automatiku dhe një gëzhojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një apartament në katin e tretë të një pallati përballë Drejtorisë së Policisë është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të vënë nën k

Një 15-vjeçar është plagosur me thikë mesditën e sotme.

Policia e Shtetit njofton se vijojnë në të gjithë vendin, kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Bllokohet një jaht me 4 shtetas ukrainas në portin e Vlorës.

Arrestohet autori që ishte në kërkim në lidhje me rastin e rëndë ndodhur në Krujë një vit më parë, kur një i ri 29 vjeç akuzohej se kisht

Policia njofton se ka kapur dhe ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Shfrytëzim prostitucioni", i dënuar me 4 vje

Vijon puna për gjurmimin, evidentimin dhe sekuestrimin e aseteve që rrjedhin apo janë përfituar nga veprimtaria kriminale.

Përfundon seanca për Myrteza(Zani) Çaushin. Gjykata i ka kërkuar burgut të Drenovës gjithë dosjet me gjithë aktet për këtë person.

Rëndohet pozita për Blendi Tetën, një prej personave të akuzuar për vrasjen e Santiago Malkos pranë zonës së Xhamllikut më 27 gusht të vi

Policia ka ndaluar një shtetas për veprën penale "Shtrengim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë".