Ndotën ajrin dhe prenë pyjet, procedohen 3 persona

13/08/2020 - 10:23

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Procedohen penalisht 2 shtetas për veprën penale "Ndotja e ajrit" dhe 1 tjetër për “Prerja e paligjshme e pyjeve".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të kontrolleve të vazhdueshme për parandalimin e krimeve mjedisore, proceduan penalisht për veprën penale "Ndotja e ajrit", shtetasit:

A. D., 45 vjeç dhe Sh. A., 45 vjeç, banues në Krujë, pasi në vendin e quajtur "Krastë" kanë djegur furra gëlqerore, pa lejen e organeve kompetente, duke shkaktuar ndotje të ajrit.

Gjithashtu është proceduar penalisht shtetasi Q. K., banues në fshatin Bubq, Krujë, pasi gjatë kontrolleve iu gjetën rreth 3 m2 dru zjarri të prera pa leje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar Saimir Taullaun për llogari të Zvicrës, shtet i cili ka lëshuar një urdhër-ndalimi ndërkombët

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për evidenti

Policia ka vënë në pranga një 47-vjeçar që tentoi kultivonte bimë narkotike.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Një 36-vjeçar në Patos ka tentuar të vetëvritet në banesën e vjehrrit të tij.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë që traumatizoi lagjen "11 nëntori" në Elbasan duket se ka rënë qetësia.

Dy vëllezër në Bulqizë janë arrestuar për kultivim të bimëve narkotike.

Një aksident ka ndodhur në bulevardin ”Bajram Curri” të kryeqytetit, pasi një mjet përplasi këmbësorin e moshuar.

Tre të rinj, dy djem dhe një vajzë janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariatin e policisë Durrës.

Neutralizohet pas 5 orësh negociata 71-vjeçari Lefter Zhidru në Elbasan pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta a