Ndryshon masa e sigurisë për Bajram Hajrin, del me arrest shtëpie

30/03/2020 - 17:48

Gjykata e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit te organizuar, ka vendosur qe të zëvendësojë masën e sigurisë për Bajram Hajrin, nga arrest në burg në arrest në shtëpi.

65-vjeçari u arrestua për shkak të pengmarrjes së Jan Prengës. Avokati Arben Hoxha ka bërë kërkesë për ndryshim me argumentin se është i moshuar dhe i sëmurë.

Bajram Hajrin është babi i Altin Hajrit një nga personat e shpallur në kërkim për pengmarrjen e 49-vjeçarit në Kamëz pasditen e 17 janarit.

Ndryshimi i masës se sigurisë është bërë ditën e premte.

Bajram Hajri është akuzuar për rrëmbim ose mbajtje peng e personit e kryer në bashkëpunim, mbajte pa leje dhe prodhim i armeve shpërthyese ose municioneve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka lënë qelinë e burgut në Itali shqiptari Moisi Habilaj, kushëriri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Arrestohet në flagrancë një drejtues mjeti në Durrës, pa leje drejtimi dhe i dehur.

Një fëmijë 8-vjeçar ka ndërruar jetë sot në vendin e quajtur “Fusha e Sportit” në qytetin e Krumës.

Policia e kryeqytetit, me urdhër të Prokurorisë ka bllokuar një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në Tiranë.

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Një 60-vjeçar është arrestuar nga policia e Memaliajt, pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gje

Teksa dje autoritetet italiane shkatërruan një grup italo-shqiptar që merrej me trafikun e lëndëve narkotike, sot mediat italiane kanë nx

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe narkotikëve.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure në Itali teksa një shqiptar me nënshtetësi italiane ka humbur jetën në një ak