Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet shqiptari në Holandë

20/02/2020 - 12:01

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar në Holandë teksa po udhëtonte me tren në linjën Breda-Roterdam.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

36-vjeçari po udhëtonte pa biletë në trenin e linjës Breda-Roterdam dhe nga kontrolli i identitetit të tij u zbulua se është në listën e personave të kërkuar nga Italia.

Mediat holandeze raportojnë se shqiptari jetonte në Belgjikë. Pas arrestimit, ai pritet t’u dorëzohet autoriteteve italiane. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro, u arrestua në datën 24 mars, nga policia e Tiranës, për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas.

  • Bashkëpunimi dhe koordinimi i veprimeve mes DVP Durrës dhe Interpol Tirana vë në pranga një të kërkuar, i dënuar në Itali pë

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, p

Policia e Tiranës ka vënë në pranga ish-futbollistin e Kombëtares shqiptare, Klodian Duro.

Një fëmijë shqiptar 7 muajsh e gjysmë u diagnostikua me Covid 19 në ishullin e Rodosit në detin Egje, rasti i parë në ishull.

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Poloskë të Devollit.

Një shqiptar nga Tropoja, ndaj të cilit ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar është dënuar nga një gjykatë angleze pasi u kap me

Gjashtë dyqane, të ndodhura në zonën historike të Vlorës, janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme.