Në kërkim ndërkombëtar për disa vepra penale në Itali, kapet 40-vjeçari (EMRI)

Postuar: 17/04/2018 - 13:28

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për disa vepra penale në Itali është kapuar dhe ndaluar nga policia e Dibrës gjatë ditës së sotme.

Sipas njoftimit të policisë, shtetasi Ylber (Dylber) Kaja (Markja), 40  vjeç, banues në Bulqizë, i dënuar me 9 vite burg është kapur në fshatin Gjoricë, Bulqizë.

Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata Avellino/Itali, ka lëshuar urdhërin e arrestit ndërkombëtar për veprat penale "Pjesëmarrje në organizata kriminale", "Vjedhje me armë", "Kryerje e marrdhënieve seksuale me dhunë", parashikuar nga nenet 81, 110, 628/3, 61/2-5, 605, 609, të Kodit Penal italian.

Zyra Qëndrore Kombëtare Interpol Tirana, po kryen procedurat e nevojshme për  ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.

   Ka përfunduar në pranga një nga autorët e grabitjes me armë të ndodhur mëngjesin e sotëm (25 shtator) në zonën e Skelës, ndërsa është

   Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në

   Policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

   Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka.

Goditet një person në Durrës me sende të forta, dhe agresori nuk është ndalur vetëm me kaq, por i ka dëmtuar edhe makinën.

Largohen nga banesa dy motra në Durrës, të moshës 16 e 19 vjeçe.

Policia e Fushë-Krujës ka arrestuar një 18-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike si dhe janë seku

Pas një operacioni të policisë është zbuluar një bazë prostitucioni, në disa qendra estetike në Tiranë.

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Mat pasi tentoi të djegë shtëpinë e një shtetasi mbrëmjen e së hënës.