Në kërkim ndërkombëtar nga Italia për vjedhje, arrestohet 44-vjeçari

16/05/2019 - 09:14

Arrestohet një tjetër shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

44-vjeçari me inicialet H.I., banues në Kurbin, u arrestua nga policia e Lezhës pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për vjedhje.

"Gjykata në Padova/ Itali  ka lëshuar Urdhërin e kërkimit ndërkombetar nr.6731, për veprat penale"Vjedhje në rrethana rënduese" dhe "Mbajtja e sendeve të vjedhura" parashikuar nga nenet 61,5,7,110,648 dhe 624 të Kodit Penal Italian", njofton policia.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Vlorë, ku një 45-vjeçar është vetëdjegur në banesë.

Dy persona me banim në Durrës kanë rënë në prangat e Policisë së Sarandës pasi akuzohen për vjedhje.

Një 32-vjeçar është nxjerrë nga plazhi i Spillesë në gjendje të rëndë, ndërsa ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Dy shqiptarë kanë humbur jetën në një aksident tragjik në Itali mëngjesin e të shtunës.

Është publikuar videoja e momentit të dhunimit të turistëve spanjollë nga pronari i restorantit në Porto Palermo të Himarë, Mihal Kokëdhi

Policia e Shkodrës ka sekuestruar një sasi prej 60 kilogramë kanabis në fshatin Lisen.

Posedonte në banesë municione luftarake pa leje, arrestohet në flagrancë nga Policia poseduesi i tyre.

Zjarr në katin e katërt të një godine pesë katëshe në qendër të Durrësit, shpëtohet mrekullisht i moshuari.

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike, e ndarë në doza gati për shitje.

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla, vihet në pranga nga policia poseduesi i tyre.