Në kërkim ndërkombëtar, shqiptari fundoset nga aksidenti me makinë

20/09/2019 - 15:33

Një aksident me makinë ka fundosur një shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.

Shqiptari u prangos në Dasohori nga policia greke. Ai po udhëtonte në një makinë  me dy shqiptarë të tjerë, ku kanë pësuar një aksident, pa pasoja të rënda.

Policia greke ka arritur në vendngjarje, duke kryer procedurat.

Mirëpo, forcat policore helene kanë zbuluar se njëri prej tyre ishte në kërkim nga Interpoli nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shtatë persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës për vepra penale të ndryshme. Njëri ndër ta është një 61-vjeçar me iniciale D.D.

Evidentohet dhe goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike, ndërsa në pranga ka përfunduar autori i dyshuar.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyr

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një organizatë italo-shqiptare që merrej me shpërndarjen e kokainës në Pistoia dhe Prato, duke arre

Policia e Kolonjës finalizon operacionin anti-kanabis “Radovicka”, duke arrestuar një person.

Gjendet i mbytur një person në akuariumin  e portit të Durrësit.

Aksidentohet një i mitur në lagjen nr.17 të Durrësit. Ngjarja e rëndë eshte regjistruar pak minuta më parë.

Një i ri shqiptar është zhdukur pa gjurmë që prej së shtunës së shkuar në Paisley të Skocisë.

Gjykata shtyn për në nëntor shqyrtimin e dosjes së ish-prokurorit Adriatik Llallës, i cili akuzohet për veprën penale të refuzimit për de