Në kërkim për shfrytëzim prostitucioni e mashtrim, arrestohet turku dhe shqiptari

12/07/2018 - 11:51

Policia ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim, me qëllim ekstradimi drejt Italisë dhe Turqisë.

Blutë e Vlorës njoftojnë se në pranga ka rënë Shpëtim A., 50 vjeç, banues në fshatin Babicë, i dënuar me 3.6 vite burg në Itali për shrytëzim prostituticioni dhe trafikim të lënëdëve narkotike.

"Shpëtim A., ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma Itali, pasi është i dënuar me 3 vjet, 6 muaj dhe 18 ditë burgim, nga drejtësia italiane për veprat penale''Shfrytëzim prostitucioni'', ''Trafikimi narkotikëve'' dhe ''Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal'', parashikuar nga nenet 81,110, dhe 648 të Kodit Penal Italian,"-raporton policia.

Gjithashtu unifromat blu kanë arrestuar Tayfun D., 35 vjeç, banues në Turqi, icili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale 'Mashtrim me kredi'.

"Tayfun D., është dënuar me 1(një) vit burg. Ndërkohë po vijojnë procedurat e mëtejshme për ekstradimin e këtyre dy shtetasve drejt shteteve përkatëse ku janë shpallur në kërkim,"-vijon më tej njoftimi i burimeve zyrtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në

Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë, ndërsa është arrestuar një 28-vjeçar.

Familjarët e 39-vjeçarit që i vuri flakën vetes në makinë kanë treguar se janë të shokuar nga ngjarja.

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë në dasmën ku ishte i ftuar, ndërkohë që është proceduar në gjendje të l

Në vijim të zbatimit të Forcës së Ligjit në territor, Seksioni për hetimin e krimit ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesnatës në lagjen nr 1, pranë kampit të punëtorëve, në Korçë.