Në kërkim për tre vepra penale, arrestohet 37-vjeçari në Durrës

19/10/2019 - 09:42

Një 37-vjeçar nga Durrësi, i shpallur në kërkim për tre vepra të ndryshme penale ka rënë në prangat e policisë së qytetit bregdetar.

Nga burimet zyrtare mësohet se është arrestuar shtetasi Xh.Ç., banues në lagjen Nr 17 Durrës,  i cili kërkohej për veprat penale "Ndërtimi i paligjshëm", "Falsifikim formularësh" dhe " Kallëzim i rremë".

NJOFTIMI I POLICISË

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve si për kapjen e personave të shpallur në kërkim, strukturat e Drejtorisë Vendore  të Policisë Durrës  kanë vijuar kontrollet e pandërprera të territorit dhe në banesa ku mund të fshiheshin persona të shpallur në kërkim, apo mund të kishte lëndë narkotike.

Specialistët për Hetimin e  Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë  Durrës, bënë  kapjen  dhe ndalimin e shtetasit Xh.Ç., 37 vjeç, banues në lagjen Nr 17 Durrës,  i shpallur në kërkim për veprat penale "Ndërtimi i paligjshëm" "Falsifikim formularësh" e " Kallëzim i rremë"

Kontrollet do vijojnë edhe në ditët në vazhdim për të parandaluar dhe goditur paligjshmërinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Operacioni "Muzgu" ka prangosur një shtetas shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Emigracion i

Një automjet tip "Range Rover" është përfshirë nga flakët e zjarrit mbrëmjen e së mërkurës në Elbasan.

Xhiliano Xhoxhi është personi i arrestuar pak më parë në Elbasan, ndërsa ishte shpallur në kërkim nga policia, pasi Gjykata ka dhënë ndaj

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës.

Karabinierët arrestuan pesë shqiptarë në Marcianise, në zonën Caserta, për veprën penale grabitje.

Një 34-vjeçar në Vlorë, i cili u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në lagjen “Kushtrimi”, rezulton të jetë vrarë me armë zjarri.

Policia greke ka arritur të arrestojë në fshatin Asproklisi një shtetas shqiptar, i cili është dënuar nga drejtësia helene me 60 vite bur

Mikel Gjovalin Alia është lënë në burg nga Gjykata e Lezhës.

Dy aksidente me pasojë lëndimin e një shtetaseje kanë ndodhur në dy zona të qarkut Elbasan.