Në pranga çifti shqiptar, kapet me 15 kg kokainë

Postuar: 12/03/2018 - 18:04

   Një sasi prej 15 kg kokainë është sekuestruar një ditë më parë nga policia italiane, ndërsa një çift shqiptarësh janë vënë në pranga, raportojnë mediat lokale.

Makina me të cilën udhëtonin u ndalua për kontroll rutinë në dalje të autostradës në “Scandicci” (Firence). Të dy dhanë dëshmi kontradiktore lidhur me destinacionin dhe shfaqën shenja nervozizmi, kështu u shoqëruan në polici.

Të arrestuarit raportohet se janë 32 dhe 25 vjeç, por identiteti i tyre nuk bëhet e ditur. Gjatë kontrollit të makinës me të cilën lëviznin para se të ndaloheshin nga policia, u gjetën 15 kg kokainë. Droga ishte e fshehur në një hapësirë të krijuar rishtazi në motorin e mjetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 48 vjeçar është arrestuar nga policia në kuadër të një operacioni antidrogë të koduar "Vjeshta".

Një shqiptar është sulmuar fizikisht nga dy persona teksa po kalonte në trotuar.

Të tjera detaje zbulohen rreth shpërthimit me tritol që ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 03:20, në një banesë në lagjen "Isa Boletini"

Policia e Shtetit në bashkëpunim me policinë greke kanë finalizuar një operacion të përbashkët anti-drogë, ndërsa në pranga kanë përfundu

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në qytetin e Vlorës rreth orës 03:20 të datës 23 shtator, në katin e katër të një pallati.

Emri i Safet Bajrit, i konsideruar kreu i një prej bandave më të rrezikshme kriminale të Shkodrës, është shfaqur sërish të shtunën në med

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar një ditë më parë.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka zbuluar detaje për operacionin "Oaz", ku u arrestuan 11 persona si pjesë e një bande

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi rezulton se ishte në kërkim prej disa vitesh.

Po rregullonte mbulesën e kamionit, por në një moment është rrëzuar dhe si pasojë ka përfunduar në spital.