Ngjarja e rëndë në Arapaj, Policia e Durrësit jep versionin zyrtar

19/07/2019 - 13:03

Policia e Durrësit ka dhënë versionin zyrtar për ngjarjen e rëndë të ndodhur në shkollën 9-vjeçare të Arapajt, ku një 8-vjeçare është tentuar të përdhunohet.

Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Policisë së Shtetit për ngjarjet e datës 6 korrik, blutë e Durrësit njoftojnë se kanë ndaluar më 5 korrik 2019, 16-vjeçarin A.R., dhe proceduar në gjendje të lirë për shtetasin N.K., 13 vjeç.

Sipas burimeve zyrtare, nuk bëhen me dije të tjera të dhëna për ngjarjen për arsye hetimi.

Njoftimi i policisë, 6 korrik 2019

Durrës 

Më datë 05.07.2019, Specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës në zbatim të urdhërit të Prokurorit, ndaluan 16-vjecarin A.R., pasi ky shtetas dyshohet të ketë kryer veprat penale të parashikuara nga nenet 108/a/2 dhe 110/2 të Kodit Penal. Gjithashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin N.K., 13 vjeç. Për arsye hetimi nuk mund të bëjmë me dije të dhëna të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy persona, babë e bir, janë plagosur me thikë gjatë mbrëmjes së sotme në fshatin Larushk të Fushë-Krujës.

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak më parë në Fushë-Krujë, ku janë plagosur babë e bir nga një person ende i paidentifiku

Një 79-vjeçar në Mat ka humbur jetën nga asfiksia. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pujkë, ku shtetasi H.

Një shqiptar në Itali përfundon në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Një aksident me vdekje ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në aksin rrugor pranë fshatit Fushë Dukat, ku ka humbur jetën shtetasi R.

Policia ka arrestuar administratorin e një firme ndërtimi, pasi një 55-vjeçar humbi jetën ditën e djeshme gjatë punës.

Ky është 27-vjeçari që u ekzekutua këtë të diel në Shkejzë të Vaut të Dejës, shtetasi Gjin Boriçi (Ndoji).

Policia e Pogradecit arrestoi sot Mariglen Topuzin, një nga autorët e ngjarjes së djeshme në hotel “Voloreka” në Pogradec.

Pas vrasjes me plumb në kokë të Gjin Ndojit në Vaun e Dejës, person me precedent të theksuar kriminal, siç bëri me dije policia, mësohen

Policia e Beratit ka ndëshkuar me nga 1.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kund