Nipi rreh dajën, policia e Durrësit merr masa

Postuar: 16/04/2018 - 19:15

   Ditën e diel, një 39-vjeçar nga Hamallaj ka denoncuar në polici nipin e tij 22-vjeçar për dhunë fizike dhe psikologjike.

Mësohet se 39-vjeçari M.A. ka rrëfyer para efektivëve të policisë se është dhunuar nga shtetasi D.K., të cilin e ka nip.

Pasi kanë regjistruar denoncimin e 39-vjeçarit, efektivët e policisë kanë plotësuar kërkesë padinë për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasin M.A. ndërkohë që kanë nisur edhe procedimin penal ndaj të riut të dhunshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Avokatët e Emiljano Shullazit i kanë dërguar një letër drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela dhe kryeprokurores Arta

Dalin detaje të reja për jetën e 33-vjeçares greke, e cila u ekzekutua me armë ditë më parë në Athinë.

Safet Bajri është njohur me masën e sigurisë së arrestit me burg pa afat në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër, paraditen e sotme. Furgo

Rreth 50 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar në qytetin e Bilishtit dhe në fshatin Vërnik.

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për mashtrim dhe falsifikim që në mars të vitit të kaluar.

Nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin sot para gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar për mashtrim me skemën e TVSH-së.

Një 34-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka qëlluar në ajër me armë Jarri si dhe ka kërcënuar një shtetas.

   Policia e Durrësit ka ndaluar njërin nga autorët e ngjarjes në fshatin Armath, ndërsa po punon për kapjen e dy shtetasve të tjerë të s

   Një konflikt fizik mes dy burrave në Durrës është mbyllur me lëndimin e njërit prej tyre.