Një tjetër polic goditet me shkelma në Durrës

21/04/2015 - 13:57

21 prill 2015 – Një tjetër efektiv policie është goditur në krye të detyrës në qytetin e Durrësit. Por, kësaj radhe sulmi nuk vjen nga një qytetar i thjeshtë civil, por nga një Rreshter i Gardës së Shqipërisë.

26-vjeçari nga Tirana, i cili ushtron dhe detyrën e Rreshterit në Gardën e Republikës së Shqipërisë, në datën 18 prill, siç ka qenë në gjendje të dehur, ka fyer dhe goditur me shkelma punonjësin e policisë, 53-vjeçarin me iniciale B.F. pikërisht brenda ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Durrësit.

Burime zyrtare nga Policia e Durrësit njoftojnë se ndaj shtetasit me iniciale E.B. 26 vjeç, në datën 19 prill ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria siguron prova të reja për Redjan Rrajën, i arrestuar pas atentatit ndaj makinës së Prokurorit Arjan Ndoji.

Tentativa për të kontrabanduar tre shqiptarë në Britaninë e Madhe i ka kushtuar shtrenjtë një 53-vjeçareje angleze.

Shpërndanin në doza të vogla droga të forta, policia e Elbasanit arreston dy vëllezërit.

Një punonjës i Bashkisë së Belshit ndodhet në hetim pasi akuzohet për veprën penale “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”, pasi

Dy apartamente banimi, dy llogari bankare dhe një automjet Volkswagen janë sekuestruar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finan

Policia greke është vënë pas një 35-vjeçari shqiptar, i cili kishte hequr byzylykun e sigurisë, pasi ishte përfshirë në një rast të vjedh

Një shtetase 51-vjeçare është arrestuar në flagrancë nga policia në Elbasan, pasi me mjetin e saj tip ‘Fiat’ është përplasur në aksin rru

Një makinë është djegur gjatë orëve të mbrëmjes, në lagjen “15 Tetori”, para Bashkisë së qytetit të Vlorës.

Guardia di Finanza përmbylli me sukses një operacion antidrogë në brigjet e Brindisit ku u sekuestrua një sasi e madhe lënde narkotike, 3

Aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një të mituri 5-vjeçar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan- Peqin.